Wszyscy zawodnicy, którzy grają w piłkę nożną niezależnie od wieku, umiejętności, a także stopnie zaawansowania powinni zwrócić uwagę na dobór obuwia piłkarskiego. Buty do gry w piłkę nożną charakteryzują się wieloma cennymi parametrami, które należy uwzględniać podczas ich zakupu. Bardzo wiele osób kieruje się w czasie zakupu marką, designem, a także kolorem. Są to bez wątpienia istotne elementy, jednak nie najważniejsze. Zatem jak wybrać dobre buty piłkarskie?

Kryteria podczas wyboru butów piłkarskich

Halówki to zdecydowanie najbardziej popularne obuwie piłkarskie, które wykorzystywany jest przede wszystkim przez dzieci oraz młodzież. Natomiast warto zdecydować się na zakup butów piłkarskich Lanki FG, które są niezwykle wygodne oraz pozwalają na efektywną grę. Buty przeznaczone do gry w piłkę nożną muszę posiadać podeszwę, która będzie idealnie wiązać się z powierzchnią. Dlatego odpowiednia podeszwa decyduje o skuteczności podczas gry, ale także o poczuciu komfortu. Dlatego też wybór butów musi być uzależniony od rodzaju powierzchni, na której będą one wykorzystywane. Jeżeli jest to

  • Naturalna trawa– w takiej sytuacji idealnie Sprawdzają się korki, które posiadać będą oznaczenie FG. Są one niezwykle popularny w środowisku piłkarskim, mówi się na nie Lanki. Podeszwa korków ma gumowe lub plastikowe kołki. Dzięki nim zwiększa się przyczepność podczas gry. Co więcej zawodnicy grający w ofensywie powinni wybierać takie buty piłkarskie, które będą charakteryzować się zwiększoną ilością okrągłych kołków. Umożliwia to wyższą zwinność oraz zwrotność w trakcie gry.
  • Sztuczna trawa– najlepiej sprawdzają się wówczas turfy, czyli na przykład na orlikach. Posiadają one specjalne wypustki, jednakże są znacznie krótsze aniżeli korki.
  • Hala – w pomieszczeniach zamkniętych o równej powierzchni idealnie sprawdzają się halówki.

Rodzaj butów piłkarskich a poziom zaawansowania umiejętności

Po ustaleniu rodzaju powierzchni, na której odbywać się będą rozgrywki należy ocenić swoje umiejętności. W przypadku profesjonalistów, czyli osób które grają zawodowo w piłkę nożną dobrze Sprawdzają się profesjonalne buty z oznaczeniami Elite, a także cyfrą jeden lub symbolem Plus. Można również wybrać buty pół amatorskie, które są dedykowane dla osób, które realizują pasje sportowe więcej niż raz w tygodniu. Z kolei dla amatorów oraz osób grających tylko rekreacyjnie warto wybrać obuwie sportowe z charakterystycznym określeniem typu club. Dzięki temu gra w piłkę nożną będzie prawdziwą przyjemnością i rozrywką.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.