Piłka nożna to gra, w której biorą udział dwie drużyny po 11 graczy. Kula, która jest obiektem kulistym, nazywana jest piłką. Sport ten jest uprawiany w ponad 200 krajach i uprawia 250 milionów ludzi. To najpopularniejszy sport na świecie. Kilka wskazówek pomoże ci lepiej zrozumieć grę. Oto kilka ważnych rzeczy do zapamiętania. Najpierw musisz znać zasady gry w piłkę nożną. W ten sposób lepiej zrozumiesz, jak działa gra.

Piłka nożna jest rozgrywana na prostokątnym polu z dwoma bramkami na każdym końcu. Istnieje wiele różnych rodzajów butów piłkarskich. To może nie być pierwsza gra Twojego dziecka w tę grę. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem pary butów dla swojego dziecka, upewnij się, że znajdziesz takie, które będzie pasowało i jest bezpieczne w noszeniu. Buty piłkarskie składają się z trzech części: cholewki, podeszwy środkowej i podeszwy zewnętrznej. Wkładka zapewnia wsparcie i amortyzację dla stopy gracza. Podeszwa ma ćwieki i jest częścią, która jest wystawiona na boisko.

W piłce nożnej celem jest przebicie piłki przez bramkarza drużyny przeciwnej do jego bramki. Piłka może być dotykana tylko przez bramkarza. Typowe boisko zawiera 11 zawodników podzielonych na napastników, pomocników i obrońców. Każdy zawodnik odpowiada za przesuwanie piłki w górę boiska. Celem gry jest zdobycie jak największej liczby bramek w bramce przeciwnika. W meczu piłki nożnej każda drużyna otrzymuje określoną liczbę punktów w zależności od liczby zdobytych goli.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.