Nie da się ukryć, że piłka nożna to najpopularniejszy sport na świecie. Część osób kibicuje ulubionym drużynom przed telewizorem i na stadionach, inni natomiast sami próbują swoich sił w tym sporcie. Jak wybrać piłkę w zależności od miejsca rozgrywki? Jaki rozmiar będzie najbardziej optymalny? Czy cena ma znaczenie? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników.

Jak wybrać piłkę w zależności od miejsca rozgrywki?

Piłki nożne to absolutnie podstawowe akcesoria zarówno podczas treningów, jak i oficjalnych meczów. Jedną z najważniejszych kwestii jest to, jaki model wybrać na zewnątrz, a który sprawdzi się na hali. Oczywiście największą popularnością cieszy się murawa- jest to środowisko naturalne występujące na zewnątrz. Może ona być miękka lub twarda, dlatego też najbardziej optymalnym rozwiązaniem wydają się być modele średniej sprężystości. Najważniejsze jest, aby była odporna na wodę i była odpowiednio trwała, dzięki czemu nie będzie traciła powietrza.

W przypadku piłek futsalowych i plażowych kluczowe jest mniejsze napompowanie. Jest to związane ze specyfiką miejsca, w którym rozgrywki się odbywają. Jeśli piłka będzie naprężona, wówczas znacząco by się odbijała od różnych powierzchni i byłaby niekomfortowa.

Jaki rozmiar będzie najbardziej optymalny?

Piłkę można poniekąd przyrównać do obuwia- należy zadbać o to, by była dopasowana do danego właściciela. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest „piątka”, która zalecana jest dla starszych i doświadczonych graczy. Dla osób młodszych, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę i mają mniej niż 15 lat, zalecane są modele z numerem 4. Dla absolutnie początkujących, którzy nigdy nie mieli okazji uprawiać takiego sportu, proponowane są piłki „trójki”. W tym miejscu należy zdawać sobie sprawę z tego, że rozmiar piłki nie jest podyktowany tylko wiekowi. Przykładowo „piątki” w sposób szczególny sprawdzą się na murawie, natomiast „czwórki” na hali.

Czy cena ma znaczenie?

Wbrew pozorom dla wielu osób znaczenie może mieć również koszt tego typu akcesoriów. W praktyce jest to jednak jeden z podstawowych błędów. Zupełnie naturalne jest, że odpowiednio wykonany sprzęt będzie warty więcej. Piłki składają się z reguły z trzech części, czyli z osłony, łatek i podszewki. Ważne jest, aby zadbać o ich możliwie najlepszą jakość. Kluczowe jest też podporządkowanie celom, które chcielibyśmy osiągnąć. Piłki klejone metodą termiczną są najmniej trwałe, co warto mieć na uwadze.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.